כיצד לנהל ביעילות פורום באינטרנט

כיצד לנהל ביעילות פורום באינטרנט
במבט ראשון, הפורומים הפופולריים ביותר נראים אוטונומיים לחלוטין; משתמשים פעילים באופן קבוע היוצרים תוכן ודיונים חדשים, בעוד הקהילה בדרך כלל מוצאת דרכים לווסת את עצמה. עם זאת, כמעט כל הפורומים דורשים היבט כלשהו של פרסום קבוע על מנת להבטיח שהמשתמשים ישארו פעילים ונאמנים לייעודו של הפורום.
בעוד שפרסום קבוע בפורום איננו תמיד משימה קלה, זו יכולה להיות משימה מאוד מתגמלת בעזרת צוות נכון ופרוטוקול מוגדר.
  1. בניית צוות ניהול - הצעד הראשון בניהול כל פורום הוא הקמת צוות. בעוד פורומים קטנים יותר בדרך כלל יכולים להסתדר עם מנהל יחיד, פעילות מוגברת מחייבת צוות מנהלים גדול. למנהלים יש בדרך כלל הכוח לאכוף כללי פורום ואפילו לשלוט בהרשאות משתמש, אך בדרך כלל אין להם את אותה המידה של כוח כמו מנהל המערכת. כמובן, זה יכול להיות מוגדר בהתאם לתוכנה בפורום שבחרת. חלק מהמנהלים הטובים ביותר מגיעים מתוך הקהילה עצמה. חפש משתמשים נלהבים הרוצים לקחת חלק פעיל בסיוע למשתמשים. אנשים אלה הם בדרך כלל המועמדים הטובים ביותר לשמירה על הפורום שכן הם כבר אוהבים להיות חברים פעילים בקהילה. אם אתה עסק המציע תמיכה עבור מוצריך, שקול מתן הרשאות ניהול לעובדים נבחרים.
  2. קביעת כללי פורום ועידוד הודעות איכותיות - כללי פורום אינם צריכים להיות מסובכים מדי או ארוכים מדי. לרוב הפורומים יש את אותו סט בסיסי של כללים, אשר בדרך כלל דורש מהמשתמשים להישאר מנומסים ולעניין. ניתן לפרסם כללים אלה על לוח מודעות בחלקו העליון של הפורום על מנת שכולם יוכלו לראות. על ידי ביסוס ואכיפת כללים אלה ניתן יהיה לעסוק במהירות וביעילות במי שמפר אותם.
  3. התרחק מדואר זבל - דואר זבל יכול לבוא בשתי צורות: הודעות שטותיות על ידי משתמשים או, הסוג הנפוץ יותר, פרסומות מחשבונות אוטומטיים. בעוד שניתן להתמודד בקלות עם הסוג הראשון, עצירת תוכניות פרסום זדוניות מלהשתלט על הפורום שלך יכולה להיות פעולה קשה. לרוב תוכנות הפורום ישנה אפשרות שבה כל חשבונות המשתמש החדשים חייבים להיות מאושרים על ידי מנהל מערכת לפני קבלת הרשאות פרסום. זו יכולה להיות דרך יעילה מאוד נגד דואר זבל, אך עלולה לעתים קרובות לגזול זמן רב מפעילויות חשובות יותר. לא משנה כיצד תבחר למנוע ספאם, עלייך לוודא שאתה מוחק את את ההודעות ואת החשבונות שלהם ברגע שהם צצים.
  4. הישאר פעיל ומעורב בקהילה - להישאר פעיל ומעורב בלוח ההודעות שלך בונה מוניטין בקרב משתמשים ומסייע לשמש דוגמא לאחרים. מנהלים מחזיקים את הכח וההשפעה להתחיל דיונים חדשים.
  5. עקוב אחר תנועת הפורום - בעוד שתנועה רבה אינה בהכרח בעיה רעה, היא עלולה להשפיע לרעה על ביצועי הפורום. יש צורך להשגיח מקרוב על התנועה ולרכוש תוכניות אחסון חזקות יותר במידת צורך. בעוד עלויות אחסון הינם לעתים קרובות יקרות, התגמול העתידי מאבטחת פורום פעיל ופופולרי יגבר בעת קבלת ההחלטה.
באמצעות בניית אתרים בחינם בלייבסיטי תוכל ליצור פורום פעיל ומאובטח שיסייע לך להשיג את היעדים הרצויים.
פתח אתר כעת ותהנה ממגוון היתרונות שפלטפורמת בניית אתרים יכולה להציע לך. 

ב-Livecity תקבלו את כל מה שאתם צריכים במקום אחד


נסה עכשיו

© 2020 Livecity. All rights reserved