מרכז הדרכה - הגדרות כלליות
רלוונטי למערכת:
אקספרס
הסבר זה רלוונטי לממשק אקספרס (אתרים שנפתחו לאחר התאריך 01/01/2014).
ממשק ישן
הסבר זה רלוונטי לממשק הישן (אתרים שנפתחו לפני התאריך 31/12/2013).

הגדרות כלליות

מקום זה מאפשר ביצוע מספר הגדרות כלליות הרלוונטיות לכל החנות. כלל הגדרות החנות הינן רלוונטיות לשפה ספציפית - כלומר, ניתן להגדיר סט שונה של הגדרות עבור כל שפה באתר.

ראשית יש להגיע אל הגדרות כלליות בחנות.
חנות >> ניהול חנות >> הגדרות החנות >>הגדרות כלליות.
 
הגדרת חנות כקטלוג
בראש החלון נמצא הגדרה של סוג מערכת: הגדרה זו מאפשרת להגדיר האם מדובר בחנות או בקטלוג מוצרים - כשההבדל הוא שחנות מאפשרת רכישה של מוצרים וקטלוג אינו מאפשר רכישה. על מנת להחליף - יש ללחוץ על לחץ כאן והפוך את המערכת לקטלוג מוצרים או לחץ כאן והפוך את המערכת לחנות וירטואלית. השינוי הוא מיידי - בעת הגדרת חנות כקטלוג, יוסרו כל הכפתורים הקשורים לרכישה והוספה לסל (במידה ואלו נוצרו על ידי המערכת). אין צורך בלחיצה על עדכן נתונים לאחר שינוי זה.


מוצרים קשורים  
המערכת מאפשרת הצגת מוצרים קשורים בעמוד המוצר ובעמוד סל הקניות.   
האם ברצונך להציג מוצרים נלווים בסל הקניות? - מציג בסל הקניות את המוצרים הקשורים למוצר או המוצרים שנבחרו לרכישה.  
האם ברצונך להציג מוצרים מאותה קטגוריה בעמוד המוצר?  - הצגת מוצרים שנמצאים תחת אותה קטגוריה שבה המוצר נמצא, המוצרים יופיעו במידה ולא הוגדרו מוצרים קשורים למוצר (על מנת שהמוצרים הקשורים יופיעו, יש להגדיר קוד מתאים בעמוד עיצוב דף מוצר). 
בחר את כמות המוצרים שתוצג בעת הצגת מוצרים קשורים בסל הקניות או בעמוד פרטי המוצר - מאפשר להגדיר את כמות המוצרים הקשורים שיוצגו בעמוד המוצר ובסל הקניות.בחירת מטבע, שיעור מע"מ ושער ההמרה
המערכת מאפשרת להגדיר את סוג המטבע שהחנות באתר מקבלת, את שיעור המע"מ ואת שער הדולר (או מטבע חלופי אחר).
על מנת להחליף את סוג המטבע, יש לבחור את סוג המטבע הרלוונטי מתוך התיבה סוג המטבע.
שיעור המע"מ ניתן לרישום בשדה שיעור המע"מ - יש להזין את השדה באחוזים. לכל מוצר קיימת אפשרות להגדירו אם מחירו כולל מע"מ או לא.
שער הדולר ניתן להגדרה בשדה שער הדולר - זהו השער שהמערכת תשתמש בו לחישוב מחירי מוצרים שאינם מוצגים לפי מטבע ברירת המחדל.הגדרות חלוקת תשלומים
המערכת מאפשרת ביצוע חלוקה של תשלומים, לפי מדרגות מחיר שונות. כלומר, במידה וערך סל הקניות נמצא באחד מהטווחים המוגדרים, המערכת תציע עבורו כמות תשלומים מסויימת. ניתן ללחוץ על לחץ כאן להצגת דוגמא כדי לצפות בדוגמא מעשית של חלוקת תשלומים.בחירת תקנון לחנות
על מנת להגדיר תקנון, ראשית ניצור עמוד הכולל את תקנון החנות בניהול העמודים. לאחר שהעמוד בנוי, יש להגיע להגדרות החנות >> תקנון החנות.
לחיצה על הכפתור לחץ כאן לבחירה - ייפתח בצד חלון עם רשימת כלל עמודי האתר. בתוך חלון זה יש למצוא את העמוד הרלוונטי וללחוץ עליו - מספרו הסידורי יוזן אוטומטית בתיבה המתאימה. לאחר שהעמוד נבחר, יש ללחוץ על עדכן נתונים כדי לשמור את השינוי.קבלת הודעות SMS על רכישות בחנות
המערכת מציעה אפשרות לבעל האתר לקבל הודעת SMS באופן מיידי לטלפון הנייד שלו, המתריעה אודות קבלת הזמנה חדשה באתר. הודעה זו אינה כוללת את פרטי ההזמנה עקב אבטחת פרטי המשתמש, אך מאפשרת לבעלי חנויות שמעוניינים לטפל בהזמנות באופן מיידי - לקבל מידע על קליטת הזמנה חדשה.
על מנת שניתן יהיה לקבל הודעות SMS, ראשית יש לרכוש חבילת SMS.

לאחר שחבילה כזו נרכשה, בעל האתר יכול להזין את מספר הטלפון שלו בשדה הודעות לנייד ואף להוסיף מספרי טלפון נוספים שגם הם יקבלו הודעה, בלחיצה על הוסף. לאחר מילוי הפרטים יש ללחוץ על עדכן נתונים לשמירה.התחברות ללקוחות קיימים
המערכת מאפשרת לשלב את מערכת החברים יחד ממשק החנות הוירטואלית ולהציג לחברים רשומים אפשרות לשמירת נתוניהם, לצורך רכישה חוזרת מהירה.
התיבה אפשרות התחברות ללקוחות מציעה 3 אפשרויות:
  • אל תציע התחברות ללקוחות - לא יבוצע חיבור למערכת החברים במסגרת מנגנון החנות.
  • לקוחות חייבים להירשם לפני הרכישה - אפשרות זו תחייב את הרוכשים בהרשמה לאתר ולא תאפשר לגולש בלתי רשום לבצע הזמנה. לקוח שביצע הזמנה בעבר והתחבר - פרטיו האישיים יוזנו אוטומטית בעל בחירה באפשרות זו.
  • הצע ללקוחות להתחבר לפני הרכישה - אפשרות זו תציג את האפשרות להתחבר, אך לא תחייב בהתחברות. לקוח שביצע הזמנה בעבר והתחבר - פרטיו האישיים יוזנו אוטומטית בעל בחירה באפשרות זו.

עבור שתי האפשרויות המפעילות את הרשמת החברים, תתווסף לטופס מילוי פרטי ההזמנה תיבת התחברות למערכת החברים. לסיום, יש ללחוץ על עדכן נתונים.ניהול מלאי בחנות
אפשרות ניהול המלאי באה לתת מענה לבעלי חנויות וירטואליות המעוניינים שהמערכת תדע להסיר אוטומטית מוצרים שאזלו מהמלאי.
כדי להפעיל את אפשרות ניהול המלאי, יש לבחור בתיבה ניהול מלאי את האפשרות ניהול מלאי אוטומטי וללחוץ על עדכן נתונים.יש לשים לב שעבור כל אמצעי תשלום במסך אמצעי תשלום ניתן לבחור הסרה מהמלאי בעת שימוש באמצעי תשלום ספציפי - מקובל להשתמש בהפחתה אוטומטית זו בעת תשלום באמצעי סליקה אונליין (מכיוון שאישור תשלום מתקבל באופן מיידי).
בנוסף, חשוב לזכור כי המוצרים בחנות נוצרים כברירת מחדל עם הגדרת מלאי של 0. טרם הפעלת אפשרות ניהול המלאי, יש לוודא כי לכל מוצרי החנות מוגדרת הגדרה של מלאי - מוצר שאזל מהמלאי לא יהיה זמין לרכישה!
למידע נוסף על ניהול מלאי יש ללחוץ כאן.
 

 
© 2014 Livecity. All rights reserved