מרכז הדרכה - סטטיסטיקה
דף הבית   ממשק גרירה   ניהול עמודים   דומיין   אתר לנייד   אפשרויות קידום
רלוונטי למערכת:
אקספרס
הסבר זה רלוונטי לממשק אקספרס (אתרים שנפתחו לאחר התאריך 01/01/2014).
ממשק ישן
הסבר זה רלוונטי לממשק הישן (אתרים שנפתחו לפני התאריך 31/12/2013).

סטטיסטיקה


כלי הסטטיסטיקה כולל מידע אודות כמות הכניסות לאתר, הזמין לבעל האתר. כלי הסטטיסטיקה מציג מידע רב ושימושי למקדמי אתרים מקצועיים ומאפשר ביצוע גזירות נתונים מתקדמות. הפקת הנתונים הסטטיסטיים של הגלישה באתר מאפשרות מיקוד האתר ותכניו ביחס למגמות הרלוונטיות באתר.

כדי להיכנס למסך הסטטיסטיקה בממשק הניהול, יש ללחוץ על ניהול >> סטטיסטיקה.

פרק זמן לאיסוף נתונים
הסטטיסטיקה מציגה נתונים חודש אחורה. כלומר, הנתון המוצג תמיד יציג מידע על 30 הימים האחרונים. מדובר בסטנדרט הבא להצביע על מגמות ולא על סך הכניסות, דבר קריטי בהרבה לעוסקים בקידום אתר.
חשוב להבין שבכל יום מתווסף הנתון של היום הנוכחי ויורד נתון של יום מהחודש שעבר, על כן סך הכניסות בחלק מהכלים יעלה וירד באופן שניתן להסיק ממנו מידע, במקום שיהיה במגמת עליה קבועה. ניתן לבחור בחלק העליון של העמוד את פרק הזמן להצגת הנתונים, על מנת לצפות בנתוני עבר.

הבדלים בין תוכנות סטטיסטיקה חיצוניות והסטטיסטיקה באתר
לעיתים יהיו הבדלים בין הסטטיסטיקה המוצגת במערכת לבין תוכנות סטטיסטיקה חיצוניות.
ההבדל הינו טכנולוגי בעיקרו - כלים חיצוניים סופרים דברים שונים מכלי הסטטיסטיקה המובנה.
לדוגמא: כלי חיצוני יכול להתחשב בפרמטרים מחוץ לאתר, בעוד כלי פנימי ידע לספור בצורה נאמנה תנועה בתוך האתר.
הכלי המובנה מתחשב בעמודים מיוחדים, דוגמת טפסים, אלבומים ועוד - בעוד כלי חיצוני לא בהכרח ידע לספור מידע בעמודים כאלה בצורה נכונה. במצב הפוך, המערכת מחשיבה גולש כחדש אחרי חצי שעה של חוסר פעילות באתר - תוכנות חיצוניות עלולות לעבוד עם ערכים אחרים ולספור בצורה שונה.

במידה ועובדים עם כלי סטטיסטיקה חיצוני, סביר להניח שיהיו פערים. עם זאת - פערים אלו מספקים מידע חשוב נוסף. במידה ובעל האתר יודע להצליב נתונים ולהכיר ביכולותיו ומגבלותיו של כל כלי, הוא יוכל להפיק מהצלבת הנתונים ערך גדול בהרבה מהתחשבות בנתונים של תוכנה אחת בלבד.

כללי
בחלון זה יופיע גרף המציג את כמות הכניסות לאתרך בפרק זמן מוקצב. עבור כל תאריך, תופיע עמודה התציג את מספר הכניסות לאתר בתאריך זה.

עמודי תוכן נצפים
חלון זה יציג נתונים לגבי סך הכניסות שנרשמו לעמודי האתר השונים. החלון מאפשר לדעת מה מעניין את הגולשים ובמה כדאי להשקיע יותר. הפירוט בתחתית העמוד יציג מהם העמודים הנצפים ביותר, וכמות הכניסות לכל עמוד.

הפניות
בעמוד זה מוצגות כלל ההפניות לאתר. יש לציין שמספרן יהיה נמוך יותר ממספר הכניסות הכולל, מכיוון שחייבים להתקיים מספר רב של תנאים כדי שכניסה תיספר כהפניה. לרוב, ההפניה הראשונה תהיה ישיר ותציג את מספר הכניסות הישירות לאתר (שלא דרך מנוע חיפוש). ליד כל הפניה יופיע מספר שיציין את כמות הפעמים שנכנסו מכתובת זו – נתון זה מאפשר לגלות מהם מקורות הכניסה הפופולריים ביותר ולהשקיע בהם בהתאם.

הצג הפניות מופרדות
עמוד זה יציג מידע נוסף על המידע בחלון הפניות, כך שבמקום שיופיע מספר כניסות כולל לעמוד, מופיע עבור כל עמוד תאריך הכניסה אליו. גזירה זו מאפשרת לבחון את ההפניות לפי זמנים ותאריכים, כדי לזהות מוקדי פעילות במשך היום.

הפניות לפי דומיינים
מדובר במידע שנגזר מעמוד ההפניות. כאן ניתן לראות מהו מספר הכניסות הכולל מכל דומיין. לדוגמא, אם גוגל מופיע במקום הראשון, אפשר להסיק מכך שמרבית הכניסות לאתר מבוצעות מגוגל, ועל כן יש מקום לבחון אם כדאי להשקיע יותר בפרסום שם, או דווקא באתר אחר שאת קהל היעד שלו ברצונך לעניין.

מילות מפתח
עמוד זה הינו תצוגה מרוכזת של המידע המצוי בהפניות, ומציג לבעל האתר גזירה לפי פופולריות מילות מפתח. בפועל, עמוד זה מציג מה חיפשו במנוע החיפוש והגיעו לאחר מכן אליך. המידע כאן מוסר מידע חשוב מאוד למקדם האתר, מאפשר להכיר בדיוק את פופולריות המילים ולבחור במה להשקיע את הקמפיין, מה יותר רווחי ועל מה ניתן לוותר.

הצג מילות מפתח מופרדות
עמוד זה יציג מידע נוסף על המידע בחלון מילות מפתח, כך שבמקום שתופיע ספירת מילות מפתח כללית, מופיע מידע עבור כל עמוד, לפי זמנים. גזירה זו מאפשרת לבחון את מילות המפתח המובילות לאתר לפי זמנים ותאריכים, ולזהות מה מחפשים באילו שעות.
בחלונית זו ניתן לראות עד 100 רשומות אחרונות.

מדינה
עמוד זה יציג מידע אודות המדינות מהן הגיעו הגולשים. מידע זה מאפשר זיהוי של מגמות התעניינות גיאוגרפיים. ניתן ללחוץ על שם המדינה כדי לקבל חיתוך מדוייק יותר - לפי ערים ספציפיות במדינה הנבחרת.

סוג דפדפן
עמוד זה מאפשר קבלת נתונים אודות הדפדפנים בהם עושים שימוש כשגולשים באתרכם. ניתן ללחוץ על שם הדפדפן כדי לקבל מידע אודות גרסאות הדפדפן השונות. מידע זה יכול לשמש בקבלת החלטה לבצע התאמת האתר לדפדפנים שונים, לדוגמא.

רזולוציית מסך
חלון זה מציג כמה אנשים צופים באתרכם בכל סוג רזולוציה של המסך. נתון זה מאפשר קבלת החלטה מושכלת לגבי הדרישות מרוחב האתר ומאפשר לבעל האתר לראות ולהעריך כיצד הגולשים רואים את אתרו.

עומק צבע
עמוד זה מאפשר צפיה בעומק הצבע במחשבי הגולשים המבקרים באתר.

מערכת הפעלה
עמוד זה מציג סטטיסטיקה אודות מערכות ההפעלה בהם עושים הגולשים באתר שימוש. יש לזכור כי מערכות הפעלה שונות תומכות בדפדפנים שונים, לכן אם עמוד זה מגלה שמערכת הפעלה אחת בולטת על האחרות, רצוי להשקיע זמן בבדיקות בדפדפני אותה מערכת.

שפת משתמש
עמוד זה מציג נתונים סטטיסטיים אודות השפה המוגדרת במחשבו של הגולש, ולפי מידע זה בעל האתר יכול לחזות מהן השפות הנפוצות בקרב קהל לקוחותיו.

 
 
© 2014 Livecity. All rights reserved